Komplexní služby v oblastech zkušebnictví, inspekce, certifikace a školení

Mezinárodní seminář SZU International

     

Dne 21. 10. 2015 jsme uspořádali Mezinárodní seminář se zaměřením na posuzování shody v globálním měřítku (Conformity Assessment on a Global Scale), který se konal při příležitosti oslav 50. výročí užívání jména Strojírenský zkušební ústav.

Seminář, kterého se zúčastnilo mnoho osobností z různých koutů světa od Koreje, Tchaj-wanu a Turecka, přes Finsko, Belgii, Maďarsko, Srbsko až po Kolumbii, představoval mimořádnou událost svého druhu, která snoubila předávání znalostí, zkušeností, rozdílných přístupů a know-how Dálného a Blízkého Východu, Evropy a Jižní Ameriky v tzv. sektoru „TIC“ (Testing, Certification and Inspection).

Více než deset přednášejících přispělo svými příspěvky k rozvoji diskuze nad některými klíčovými tématy, jejichž společným faktorem je bezpečnost a udržitelnost globálního světa viděného pohledem organizací, které mají za svůj cíl provádění posuzování a ověřování shody mezi tím, co by mělo platit, a tím, co skutečně existuje.

Mezi přednášejícími byli představitelé mezinárodní konfederace inspekčních a certifikačních organizací CEOC, pan Drewin Nieuwenhuis (generální sekretář) a pan Simo Hassi (prezident CEOC International), ale také naši partneři a zahraniční obchodní zástupci ze zastoupení SZU ve světě (SZU Slovensko, SZUTEST Turkey, SZU Korea, SZU Taiwan, SZU Hungary, SZU Balkan, jakož i nově se rodící zastoupení v Kolumbii a v Rumunsku)

newsletter

Odebírejte náš newsletter

Novinky ze světa zkušebnictví, inspekce a certifikace