Komplexní služby v oblastech zkušebnictví, inspekce, certifikace a školení

Nová termokamera FLIR A50

Ve zkušebně otopných těles nově používáme moderní termokameru pro snímání povrchové teploty zkoušeného vzorku.

Inteligentní senzorová kamera FLIR A50 je ideální pro uživatele, kteří požadují kvalitní výstup s teplotní analýzou v reálném čase. Kamera zároveň disponuje zabudovaným alarmem v případě využití jako bezpečnostní kamery (včasná detekce požáru).

Kamera má zorný úhel 95° a rozlišení 464x348 pixelů při frekvenci 30Hz. Teplotním rozsah snímaných teplot je -20 až 1000°C s přesností ± 2°C. Konektivitu zajišťuje integrovaný Wi-Fi modul. Kamera je kompatibilní s ONVIF S a je tak flexibilním, konfigurovatelným řešením, které uspokojí jedinečné potřeby zákazníků v oblasti automatizace v celé řadě průmyslových odvětví. Při použití jako systémová komponenta v cloudu nebo jako řešení průmyslového internetu věcí (IIoT) může kamera FLIR A50 pomoci společnostem chránit majetek, zlepšit bezpečnost, maximalizovat dobu provozuschopnosti a minimalizovat náklady na údržbu.

U nás využíváme tyto kamery především ve zkušebně otopných těles, primárně pro zkoušky sálavých panelů. Díky funkci “rybího oka” je v reálném čase snímána povrchová teplota celého zkoušeného vzorku, která je důležitým parametrem pro výpočet tepelného výkonu a zjištění podílu sálavého tepla.

Více o službách naší zkušebny naleznete zde: https://www.szutest.cz/otopna-telesa

newsletter

Odebírejte náš newsletter

Novinky ze světa zkušebnictví, inspekce a certifikace