Komplexní služby v oblastech zkušebnictví, inspekce, certifikace a školení

Obchodní mise SZÚ do rumunské Ploješti

     

SZÚ se zúčastnil avizované podnikatelské mise pod záštitou RHK Brno, vedené náměstkem primátora statutárního města Brna Jaroslavem Kacerem, při níž navštívil ve dnech 21. - 23.5.2018 rumunskou župu Prahova a její nejvýznamnější město Ploješť

Tato nedávná akce, realizovaná za finanční podpory města Brna v rámci aktivit projektu Centra mezinárodního obchodu, byla spojena s organizací dvoustranných jednání pro navázání přímých vztahů mezi českými a rumunskými partnery, návštěvami vybraných institucí a firem a s projednáním návrhů na možnou vzájemnou spolupráci.

Velvyslanectví České republiky v Bukurešti ve spolupráci s RHK Brno, Obchodní a průmyslovou komorou v Ploješti a městem Brnem připravila pro účastníky této mise rovněž ekonomický seminář s prezentací obchodních a investičních možností, jak v České republice, tak v Rumunsku. Nechyběla ani dvoustranná jednání se zástupci města Ploješť a župy Prahova.

SZÚ zastupoval vedoucí zahraniční spolupráce Michal Dvořáček a místní obchodní zástupce Maxim Emil. Díky našemu zástupci SZÚ zaznamenal nárůst rumunských zakázek v celé řadě oborů a značně zintenzivnil nabídku svých služeb na tomto teritoriu.

Stěžejním bodem obchodního fóra, konaného v prostorách Obchodní komory v Ploješti, byla řada bilaterálních jednání s rumunskými výrobci a zákazníky, při nichž jsme uplatnili výhodu a schopnost komunikace v rumunštině.

 

Z tisku:

 

https://cciph.ro/2018/05/acord-de-cooperare-cu-cci-brno-cehia/

 

Odkazy:

 

http://www.rhkbrno.cz/sluzby/podpora-obchodu/centrum-mezinarodniho-obchodu/5216-rumunsko-obchodni-mise

 

 

 

newsletter

Odebírejte náš newsletter

Novinky ze světa zkušebnictví, inspekce a certifikace