Komplexní služby v oblastech zkušebnictví, inspekce, certifikace a školení

Podnikatelská mise do Jižní Koreje a na Tchaj-wan

Česká delegace vedená Markétou Pekarovou Adamovou, předsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, nedávno navštívila Jižní Koreu a Tchaj-wan. Cílem této podnikatelské mise bylo prozkoumat obchodní příležitosti a prohloubit vztahy mezi ČR a těmito zeměmi. Delegace složená z více než 100 zástupců českých firem, obcí a vzdělávacích institucí byla jednou z největších za posledních pět let.

Během návštěvy Jižní Koreje podepsal náš generální ředitel Tomáš Hruška memorandum o porozumění se společností KGS (Korea Gas Safety Corporation), jedním z našich korejských partnerů. Tato dohoda představuje významný milník v posilování naší spolupráce s korejskými partnery. Kromě samotného podpisu memoranda měl pan ředitel také možnost zúčastnit se networkingových akcí a navázat kontakty s dalšími účastníky mise s cílem šířit povědomí o SZÚ a našich službách.


Po návštěvě Jižní Koreje se delegace přesunula na Tchaj-wan, kde měl pan Hruška možnost setkat se s potenciálními tchajwanskými zákazníky a našimi místními partnery a projednat možnosti spolupráce a propagace služeb SZÚ na místním trhu. Pan Hruška zhodnotil tchajwanskou část mise následovně: "Pro SZÚ obchodní mise na Taiwan, v doprovodu předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové-Adamové, naplnila očekávání které jsme měli. V průběhu B2B meetingu jsme se sešli se třemi zákazníky z Taiwanu z oboru spojovací techniky a projednali s nimi budoucí zakázky na zkoušení a certifikaci pro jednotný trh Evropské unie. Dále jsme s nimi projednávali problematiku nové evropské normy na spojovací materiály. Významným přínosem byla možnost osobního jednání s kolegy z našeho zastoupení na Taiwanu, při kterém jsme otevřeli možnost další nabídky služeb SZÚ pro Taiwanské exportéry do EU v oborech strojních zařízení a plynových spotřebičů. Za významné také považujeme získání celé řady kontaktů na firmy a asociace z Taiwanu, které mohou přinést užitek v budoucnosti."

V SZÚ se snažíme navazovat silná mezinárodní partnerství, abychom našim klientům poskytovali služby té nejvyšší kvality. Tato návštěva Jižní Koreje a Tchaj-wanu je důkazem našeho odhodlání budovat trvalé vztahy a rozšiřovat naši globální přítomnost. Těšíme se na pokračování spolupráce s našimi korejskými a tchajwanskými partnery.

Další informace o podnikatelské misi můžete nalézt na webových stránkách Svazu průmyslu a dopravy ČR:

newsletter

Odebírejte náš newsletter

Novinky ze světa zkušebnictví, inspekce a certifikace