Komplexní služby v oblastech zkušebnictví, inspekce, certifikace a školení

SZÚ členem asociace TIC Council

     

SZÚ členem asociace TIC Council

SZÚ se stal členem nově vzniklé asociace TIC Council, která reprezentuje přední společnosti působící v oblasti zkušebnictví, inspekce a certifikace (TIC sektor).

Ředitel SZÚ Tomáš Hruška se stal členem Globálního řídícího výboru a bude se tak přímo podílet na řízení této asociace.

Co je TIC Council?

Dvě významné asociace v sektoru zkoušení, inspekce a certifikace (TIC) založily TIC Council – novou mezinárodní asociaci reprezentující nezávislé třetí strany provádějící zkoušení, inspekce a certifikace. TIC Council vznikl spojením bývalých mezinárodních asociací v sektoru TIC – IFIA a CEOC TIC Council bude sídlit v Bruselu a spojí 90 členských společností a organizací z celého světa tak, aby hovořily jedním hlasem.

Co je TIC sektor?

Nezávislý sektor TIC poskytuje nepřeberné množství služeb, včetně zkoušení výrobků, certifikace a oceňování přepravy, průmyslových inspekcí, certifikace systémů řízení, školení, kontrol staveb a klasifikace námořní přepravy. Jeho kompetence a služby jsou poskytovány napříč všech sektorů ekonomiky v rámci hodnotového řetězce. Sektor TIC reprezentuje okolo milionu zaměstnanců na celém světě, s ročním odbytem přibližně 200 miliard amerických dolarů.

“Globální sektor TIC je spolehlivým spojencem společností, vlád a celé společnosti. Jako nezávislé třetí strany pomáháme organizacím orientovat se ve složitém světě mezinárodního obchodu a předpisů, a pomáháme lidem všude na světě vytvářet bezpečné a udržitelné prostředí. Všichni členové TIC Council jsou zavázáni k udržování nejvyšší úrovně etiky a integrity,” řekl Michael Fübi, výkonný ředitel skupiny TÜV Rheinland a prezident TIC Council.

“TIC Council zapojuje vlády a rozhodující zúčastněné strany do procesu doporučování efektivních řešení, která chrání veřejnost, usnadňují obchod a podporují inovaci. Vzhledem k expertíze a kompetencím našich členů můžeme tvůrcům politik na celém světě poradit, jak nejlépe využít služby poskytované sektorem TIC. Pomáháme dále rozvíjet požadované předpisy, aniž by tím bylo bráněno inovaci nebo byla vytvářena zbytečná zátěž pro průmysl,” dodala Hanane Taidi, generální ředitelka TIC Council.

 

 

Další podrobnosti naleznete ZDE.

 

 

 

newsletter

Odebírejte náš newsletter

Novinky ze světa zkušebnictví, inspekce a certifikace