Komplexní služby v oblastech zkušebnictví, inspekce, certifikace a školení

SZU jako aktivní účastník doprovodné podnikatelské mise českého premiéra v Srbsku

     

Podnikatelská mise českého premiéra v Srbsku

Doprovodné podnikatelské mise předsedy vlády ČR, Bohuslava Sobotky, do Srbska se i v tomto roce opakovaně účastnil SZU, kterého zastupoval Michal Dvořáček (Zahraniční spolupráce). Během jednodenního programu jsme měli možnost jednat jak s naší obchodní zástupkyní pro oblast Srbska, Mirjanou Opacic ze SZU Balkan, tak se zástupkyní firmy GIZ, Tamarou Ilic, která projevila zájem o spolupráci s naším podnikem v oblasti zkušebnictví a konzultační činnosti v rámci oboru tepelné techniky

Během jednodenního programu měli členové podnikatelské mise možnost pohovořit i s premiérem Sobotkou a dalšími zástupci vládního týmu, který se mise účastnil. Premiér Sobotka byl mimo jiné informován o snahách SZU prosadit se více na srbském teritoriu a s povděkem kvitoval zprávu o postupném rozvoji naší činnosti v Srbsku.

Premiér také vyjádřil svoji ochotu nadále projekty českých firem na Balkáně a konkrétně v Srbsku podporovat i z pohledu zahraničně obchodní politiky našeho státu.

Závěr dne patřil probíhajícímu Ekonomickému a obchodnímu fóru (Economic and Trade Forum), které představovalo širokou platformu pro multilaterální jednání hlav 16 evropských zemí s čínským premiérem. SZU se konkrétně účastnil Panelové diskuze v sekci „Energetika, stavebnictví a infrastruktura“.

(Fotografie z uvedené akce najdete i na stránkách HK ČR)