Komplexní služby v oblastech zkušebnictví, inspekce, certifikace a školení

Certifikace dřevních pelet ENplus®

Poskytujeme komplexní služby v oblasti certifikace dřevních pelet včetně vydání certifikátu ENplus®. Jsme certifikačním, inspekčním a zkušebním orgánem uznaným  European Pellet Council (EPC) pro mezinárodní certifikaci dřevních pelet ENplus®. Pro tuto činnost disponujeme vlastní akreditovanou laboratoří a odborníky, kteří mají v této oblasti dlouholeté zkušenosti.

Certifikovaným firmám otevírá ENplus® dveře na mezinárodní trhy a zvyšuje konkurenceschopnost jejich výrobků. Dřevní pelety s certifikací ENplus® jsou u zákazníků velmi uznávané a vyhledávané.

Co je značka ENplus®

ENplus® je mezinárodním certifikačním schématem pro dřevní pelety, do kterého jsou zapojeni výrobci a obchodníci z celého světa. Zajišťuje vysokou kvalitu dřevních pelet používaných k vytápění rodinných domů, společenských budov a dalších zařízení využívajících kotle na pelety. Tato certifikace zaručuje zákazníkům nákup dřevních pelet vysoké a udržitelné kvality od výrobců a obchodníků, kteří jsou pod dohledem třetí strany – certifikačního orgánu.

Certifikaci ENplus® zastřešuje organizace European Pellet Council (EPC).

ENplus® pro výrobce dřevních pelet

Kvalita vyráběných dřevních pelet musí odpovídat požadavkům na kvalitu třídy A1 nebo A2 (příp. B) deklarovaným v závazných standardech ENplus®. Výrobce certifikovaných dřevních pelet musí prokázat a dodržovat všechny požadavky v celém výrobním řetězci. Plnění těchto požadavků je pravidelně kontrolováno.

ENplus® pro obchodníky

Obchodník může obchodovat s dřevními peletami třídy A1, A2 a B certifikovaných výrobců ENplus® v sáčcích nebo volně loženými. Obchodování s peletami musí splňovat požadavky ENplus®. Plnění těchto požadavků je pravidelně kontrolováno.

ENplus® pro poskytovatele servisních služeb

Poskytovatelé služeb pro certifikované výrobce nebo obchodníky s dřevními peletami (přeprava, skladování a balení pelet) musí splňovat požadavky ENplus® a jsou také pravidelně kontrolováni.

Další služby

Výrobcům pelet, kteří mají zájem o certifikaci v rámci ENplus®, tak nabízíme komplexní služby v rámci této certifikační značky. Zkoušky provádíme přímo v naší chemické laboratoři. 

Chemická laboratoř SZÚ v současné chvíli provádí kompletní palivové analýzy různých druhů paliv. U biologických paliv jde zejména o spalné teplo, výhřevnost, prvkový rozbor (uhlík, vodík, dusík, chlor, síra), popel, vlhkost, mechanická odolnost, těžké kovy, prchavá hořlavina, hustota částic, sypná hmotnost. 

V případě zájmu o certifikaci ENplus® se na nás neváhejte obrátit.

 

 

 

Na koho se můžete obracet s dotazy a konkrétními požadavky?

Ing. Jakub Dohnal

Ing. Jakub Dohnal

Garant oboru ENplus® dřevní pelety

dohnal2@szutest.cz
+420 541 120 458
+420 727 902 870

interest

Máte zájem o tuto službu?

1.

Poptávka

Máte-li zájem o některou z naších služeb, obraťte se na nás.

slide

2.

Upřesnění

Naši odborníci se Vám brzy ozvou a upřesní s Vámi detaily poptávky.

slide

3.

Nabídka

Po vyjasnění detailů pro Vás sestavíme finální nabídku.

slide

4.

Objednávka

Následně vyplníte závaznou objednávku.

slide

5.

Realizace

Po podpisu smlouvy se pustíme do realizace Vaší zakázky.

newsletter

Odebírejte náš newsletter

Novinky ze světa zkušebnictví, inspekce a certifikace