Komplexní služby v oblastech zkušebnictví, inspekce, certifikace a školení

Certifikace RADMAC - pro otopná tělesa, konvektory a podlahové konvektory

RADMAC – Kvalita otopných těles pro Evropu a vzájemné uznávání certifikačních značek pro otopná tělesa a konvektory podle EN 442

Evropská skupina RADMAC se zabývá harmonizací všech dobrovolných značek kvality pro otopná tělesa v Evropě. Výsledkem nastaveného systému je sjednocení požadavků na certifikaci mezi jednotlivými certifikačními orgány a vzniku dohody o vzájemném uznávání protokolů o zkouškách a inspekčních zprávách. Dnes jsou členy RADMAC následující certifikační orgány:

Naše zkušební laboratoř byla uznána do evropské skupiny RADMAC certifikačním orgánem DIN CERTCO, a to v souladu se všemi požadavky na otopná tělesa, konvektory a podlahové konvektory s ventilátorem dle zkušebních norem EN 442 a EN 16430. 

Výhody pro výrobce otopných těles

Výrobce otopných těles, který je držitelem alespoň jedné dobrovolné certifikační značky (např. DIN CERTCO) může využít program RADMAC pro uznání všech ostatních certifikačních značek aniž by musel provádět zkoušky a inspekce pro každou značku zvlášť. Návštěvy budou prováděny auditorem (auditory) z jednoho z certifikačních orgánů a budou pokrývat všechny příslušné certifikační značky. Certifikační orgány uvedené v programu RADMAC přijmou zprávu o certifikaci.

Co se týče odběru vzorků pro auditní zkoušky, které jsou důležité ke splnění všech požadavků certifikačního orgánu, tak ty mohou být provedeny naší zkušební laboratoří. Jednotlivé certifikační orgány přijmou naše protokoly o zkoušce a udělí výrobci certifikační značky uvedené v programu evropské skupiny RADMAC. To vše za snížené náklady plynoucí z kombinovaných návštěv a vícero měření nutné pro pokrytí všech certifikačních značek v systému.

Jak postupovat pro získání certifikační značky uvedené v programu RADMAC?

  1. Prvním krokem je objednávka posouzení vlastností stavebního výrobky dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 305/2011 ze dne 9. března 2011. Na základě toho provedeme kompletní posouzení všech vlastností výrobku dle normy EN 442-1. Po provedení všech zkoušek a posouzení výrobků od nás zákazník obdrží certifikát a protokol o posouzení vlastností stavebního výrobku (AVPC) podle systému 3.

  2. Následně je nutné provést dobrovolnou certifikaci dle jednoho z uvedených certifikačních orgánů (např. DIN CERTCO). Po udělení dobrovolné certifikační značky je výrobek nadále pravidelně kontrolován. V případě zájmu Vám rádi nabídneme pomoc a pomůžeme Vám s kompletním vyřízením objednávky.

  3. Po získání dobrovolné certifikační značky nás kontaktujte a my pro Vás zajistíme přístup do programu RADMAC. Po splnění požadavků plynoucí z programu RADMAC (inspekce a ověřovací zkoušky) získáte certifikační značky jednotlivých členských orgánů.

Podrobný přehled o RADMAC a příslušných značkách kvality najdete v brožuře dostupné ke stažení níže na této podstránce.

Pro více informaci o certifikační procesu navštivte naše podstránky věnované zkušebně otopných těles.

 

 

dokumenty ke stažení

Na koho se můžete obracet s dotazy a konkrétními požadavky?

Ing. Jakub Dohnal

Ing. Jakub Dohnal

Garant oboru Topení

dohnal2@szutest.cz
+420 541 120 458
+420 727 902 870

interest

Máte zájem o tuto službu?

1.

Poptávka

Máte-li zájem o některou z naších služeb, obraťte se na nás.

slide

2.

Upřesnění

Naši odborníci se Vám brzy ozvou a upřesní s Vámi detaily poptávky.

slide

3.

Nabídka

Po vyjasnění detailů pro Vás sestavíme finální nabídku.

slide

4.

Objednávka

Následně vyplníte závaznou objednávku.

slide

5.

Realizace

Po podpisu smlouvy se pustíme do realizace Vaší zakázky.

Aktuality

Zvýšíme důvěryhodnost vašich výrobků

newsletter

Odebírejte náš newsletter

Novinky ze světa zkušebnictví, inspekce a certifikace